Drevená fasáda

Kategórie produktov

Podkategórie

Produkty

Drevená fasáda alebo drevený obklad je možné využiť pri rôznych typoch stavby. Spadá do kategórie odvetraných fasád. To znamená, že sa neupevňuje priamo na obvodové múry nehnuteľnosti, ale na rošt. Vzniknutý priestor sa vyplní izolačným materiálom (zvyčajne minerálnou vatou) a paropriepustnou aj parovzdornou fóliou. Drevená fasáda teda nielen zatraktívni nehnuteľnosť, ale zároveň ju istým spôsobom zateplí.

Drevená fasáda sa hodí nielen na murované nehnuteľnosti, ale aj na drevostavby a ostatné stavby vystavané z pevných materiálov (betón, kvádre a pod.). Jej drevo je primerane ošetrené a impregnované do  hĺbky. Výsledkom je drevená fasáda bez nutnosti údržby.

 

10 úžasných vlastností drevenej fasády

  1. výborné izolačné vlastnosti,
  2. ekologickosť – vyrobené z prírodných materiálov (drevo je nielen obnoviteľný, ale aj recyklovateľný a rozložiteľný materiál, čiže z pohľadu uhlíkovej stopy ide o skvelú voľbu),
  3. v lete nedochádza k zbytočnému prehrievaniu stien, takže účet za klimatizáciu nebude zbytočne vysoký – drevo sa totiž neprehrieva a nesála teplo,
  4. výborné akumulačné vlastnosti – drevená fasáda drží teplo v stenách, čo prispieva k príjemnej interiérovej teplote,
  5. protihluková bariéra – drevená fasáda eliminuje vonkajšie ruchy, a naopak, napomáha pri tlmení zvukov vychádzajúcich z interiéru,
  6. umožňuje domu prirodzene dýchať,
  7. drevená fasáda zbytočne nezaťažuje stavebnú konštrukciu – drevo je pevný, odolný a zároveň ľahký materiál,
  8. dlhoročná životnosť rátaná na desaťročia (samozrejme, aby drevená fasáda dlho, spoľahlivo a bezpečne slúžila, musí byť správne a odborne namontovaná),
  9. urýchlenie realizácie stavby – drevená fasáda, resp. jej realizácia je rýchlejšia ako realizácia štandardnej fasády.
  10. originalita dreva ako materiálu – raz darmo, drevo je už stáročia z pohľadu staviteľov aj dizajnérov nielen mimoriadne praktický, ale aj esteticky prívetivý materiál. Aj preto sa používa ako konštrukčný aj dekoratívny materiál. A drevená fasáda perfektne prepája oba tieto aspekty.

Drevený obklad je možné namontovať horizontálne aj vertikálne. Ak vplyvom poveternostných podmienok aj zubu času po rokoch vybledne, nemusíte panikáriť. Drevená fasáda sa dá rýchlo renovovať. Bude ako nová.

V súvislosti s atraktívnym vzhľadom je potrebné dodať, že drevená fasáda spojí vašu nehnuteľnosť s prírodou a prírodným prostredím okolo.

Aby sme ulahodili všetkým našim zákazníkom, máme drevené obklady v širokej dostupnosti textúr, farieb, štýlov a kresieb – a to najmä z dvoch drevín: sibírskeho smrekovca a termoborovice. Ide o vysokokvalitné a mimoriadne odolné drevo.

Okrem drevených schodísk ponúka naša firma Stillwood, s.r.o. aj široký sortiment ďalších drevených výrobkov, ktoré môžu vynikajúco doplniť váš interiér či exteriér. V našej ponuke nájdete stromčekové parkety, ktoré sa vyznačujú jedinečným vzorom a eleganciou, dubové podlahy s vysokou odolnosťou a krásnou textúrou, drevené terasy, ktoré dodajú vášmu vonkajšiemu priestoru prirodzený vzhľad a komfort a drevené schodiská, ktoré vnesú do vášho domova prírodný šarm a trvanlivosť. Každý z našich produktov je vyrobený s dôrazom na kvalitu a detail, aby splnil aj tie najnáročnejšie požiadavky našich zákazníkov.

ikona - PRÍRODNÉ MATERIÁLY
Prírodné materiály
ikona - VYSOKÁ KVALITA V DOSTUPNÝCH CENÁCH
Vysoká kvalita v dostupných cenách​
Viacgeneračné podlahy​
ikona - individuálny prístup pri výbere podlahy a ich realizácie​
Individuálny prístup pri výbere podlahy a ich realizácie​
ikona - IMPORT A DISTRIBÚCIA
Import a distribúcia