Bjelin dubové parkety

Kategórie produktov

Podkategórie

Produkty

Popredná svetová technológia pre odolné a ekologické podlahy

Bjelin je súčasťou skupiny Pervanovo Invest AB, vyvíja a vyrába široký sortiment tradičných drevených podláh aj inovatívnych podláh z nových materiálov. Vývoj prebieha v spolupráci so sesterskou spoločnosťou Välinge Innovation AB, ktorá je známa predovšetkým ako vynálezcovia klikovej podlahy. Výroba prebieha v najmodernejších továrňach vo Švédsku a v severnom Chorvátsku, kde máme prístup ku kvalitnému drevu s certifikátom FSC a veľmi skúseným zamestnancom, ktorí po generácie pracovali na zušľachťovaní známych Slovanských dubov pre vínne sudy a dnes pre dubové podlahy. Skupina Pervanovo, ktorá má v súčasnosti niečo vyše 2000 zamestnancov s výrobnými závodmi vo Vikene (Švédsko) a v Bjelovare, Oguline, Otoku a Vinkovci (severné Chorvátsko), v najbližších rokoch rozšíri svoju výrobnú kapacitu, aby uspokojila dopyt po hlavne širšich doskách z dubového dreva. Zakladatelia Bjelin a Välinge vynašli v roku 1993 prvú click podlahu a v roku 1977 počas svojho zamestnania v Perstorpe vyvinuli prvú laminátovú podlahu na svete.

Podlahové kúrenie

Všetky naše podlahy dokonale spolupracujú s podlahovým kúrením. Je dôležité vedieť, že na drevených podlahách nie je povolená povrchová teplota vyššia ako 27 °C, to platí aj pod kobercami a inými krytinami povrchu podlahy. Upozorňujeme, že pri inštalácii vodného podlahového vykurovania môže byť v konštrukcii potrebná aj nosná doska. Je to preto, aby sa predišlo riziku deformácie dosiek a poškodenia vykurovacieho systému. Prečítajte si pokyny na inštaláciu vašej podlahy, aby ste sa uistili, že inštalácia prebehne správne. Bjelin odporúča pre platnosť záruky nainštalovať parozábranu medzi podlahu a podlahové kúrenie. Ak už je v konštrukcii nainštalovaná parozábrana, je dôležité neinštalovať ďalšiu parozábranu, ktorá uzamyká vlhkosť v konštrukcii. Odporúčania pre inštaláciu na podlahové kúrenie sa môžu medzi rôznymi systémami podlahového vykurovania tiež značne líšiť. Obráťte sa na výrobcu vášho systému podlahového vykurovania, aby ste sa uistili, že sú dodržané pokyny a odporúčania.

Click podlaha pre skvelý výsledok

Všetky moderné podlahy na trhu, ktoré sa montujú ako plávajúce podlahy bez lepenia sú takzvané klik podlahy. Majú mechanický uzamykací systém, ktorý uľahčuje inštaláciu, znižuje náklady na inštaláciu a zaisťuje, že sa podlahy nezošmyknú a poškodené podlahové dosky možno jednoducho vymeniť. Najpokročilejšie podlahy majú 2G systém na dlhej strane a 5G systém na krátkej strane. Zaisťovacia lišta s poistným kolíkom musí byť tiež robustná a vyrobená s veľkou presnosťou, aby sa podlaha dala jednoducho inštalovať naklonením na miesto jedným pohybom a aby sa zabezpečila vysoká životnosť. Ak si vyberiete podlahu od Bjelin, vždy dostanete klikovú podlahu s najpokročilejším 2G/5G uzamykacím systémom na trhu, ktorý vyvinula naša sesterská spoločnosť Välinge, vynálezca klikovej podlahy.

Olej alebo lak

Naše drevené podlahy sú zvyčajne dostupné v dvoch povrchových úpravách, matne lakované a olejované. V čom je však skutočne veľký rozdiel? Obe možnosti vám poskytnú krásnu a odolnú podlahu a výber skutočne závisí od vkusu a štýlu.

Olejovaná drevená podlaha má prirodzenú štruktúru, ktorá vám dodá úžasný pocit z dreva, no vyžaduje si aj trochu náročnejšiu údržbu. Približne raz za rok je potrebné podlahu údržbovo naolejovať, aby si zachovala svoj charakter. Ak sa podlaha poškriabe, je možné ju ošetriť pridaním trochy oleja. Olejované drevené podlahy odporúčame do menej frekventovaných priestorov domácnosti, ako sú spálne a obývačky. V prostrediach s vysokou premávkou si podlaha vyžaduje väčšiu údržbu, ale funguje rovnako dobre.

Lakovaná drevená podlaha má rovnomernejší a odolnejší povrch, ktorý vyžaduje menšiu pravidelnú údržbu. Lakovaný povrch poskytuje tvrdú ochranu, ktorá sa ľahko udržuje v čistote. Lakovaná drevená podlaha vyžaduje menšiu údržbu ako olejovaná podlaha, ale pri poškodení laku sa ťažšie opravuje. Lakované drevené podlahy vo všeobecnosti odporúčame do rušnejších priestorov ako sú kuchyne, haly a verejné priestory s bežnou vlhkosťou.

Drevené podlahy pre trvalo udržateľné životné prostredie

Všetky podlahy Bjelin sú na báze dreva. To znamená, že naše podlahy uchovávajú oxid uhličitý, ktorý stromy počas svojho rastu absorbovali zo vzduchu. Podlahy sú teda uhlíkovo negatívne a environmentálne pozitívne. Vďaka novej technológii výroby vieme využiť celú guľatinu a odpadový materiál, ako sú piliny, používame ako výplňový materiál pri výrobe nových podláh. Dokonca aj staré podlahy, ktoré sa vymenia, môžu byť rozomleté na drevený prášok a znovu použité pri výrobe podláh alebo ako biopalivo. Drevená surovina, ktorú používame na naše podlahy, najmä tvrdé drevo v podobe dubu, pochádza z udržateľne obhospodarovaných lesov s certifikátom FSC v blízkosti našich tovární. Môžeme teda zabezpečiť, aby lesné hospodárstvo prebiehalo v súlade s aktuálnymi požiadavkami FSC. FSC je skratka pre Forest Stewardship Council a je nezávislou medzinárodnou členskou organizáciou, ktorá podporuje environmentálne vhodné, sociálne zodpovedné a ekonomicky životaschopné využívanie svetových lesov prostredníctvom vlastného certifikačného systému. Ak si kúpite drevenú podlahu, pomáhate znižovať hladinu oxidu uhličitého vo vzduchu. Podlaha sa tiež ľahko recykluje a zacvakávací spoj umožňuje zdvihnúť podlahu bez toho, aby sa poškodila a znovu položiť na iné miesto.

ikona - PRÍRODNÉ MATERIÁLY
Prírodné materiály
ikona - VYSOKÁ KVALITA V DOSTUPNÝCH CENÁCH
Vysoká kvalita v dostupných cenách​
Viacgeneračné podlahy​
ikona - individuálny prístup pri výbere podlahy a ich realizácie​
Individuálny prístup pri výbere podlahy a ich realizácie​
ikona - IMPORT A DISTRIBÚCIA
Import a distribúcia