Stromčekové parkety

Kategórie produktov

Podkategórie

Produkty

Ide o nadčasovú klasiku, ktorá už desaťročia kraľuje podlahovým riešeniam. A to nielen v domácnostiach, ale aj v spoločenských, historických a komerčných priestoroch. Mnohí totiž podľahnú drevu a jeho jedinečnej vôni, kresbe a prírodnému pôvabu.

Stromčekové parkety umožňujú vytváranie nápaditých vzorov, a tým podčiarknu charakter a výnimočnosť každej miestnosti. Že sa obávate nepríjemného vŕzgania? Vaše obavy sú zbytočné. Drevené stromčekové parkety vám v izbe nebudú vŕzgať vďaka kvalitným izolačným materiálom použitým pri pokládke.

V našej ponuke nájdete stromčekové parkety vyrobené z kvalitných drevín. Sú dostupné v niekoľkých prevedeniach.

Výhody stromčekových parkiet

Drevené stromčekové parkety patria k najtrvácnejším typom podláh a ich životnosť je rátaná na desiatky rokov (samozrejme za predpokladu, že sú správne položené a pravidelne udržiavané). Spĺňajú najvyššie požiadavky na kvalitu a funkčnosť, a aj preto sú v súčasnosti žiadanou podlahovou krytinou. Aké sú ich ďalšie výhody?

 • dizajnové a nadčasové riešenie (jedinečný vzor stromčeka vyskladaný parketami) – drevené stromčekové parkety snáď nikdy nevyjdú z módy,
 • ekologická voľba – drevo patrí k recyklovateľným materiálom a k prírodným obnoviteľným zdrojom,
 • jednoduchá údržba,
 • tvarová stabilita,
 • eliminácia hluku – drevené stromčekové parkety majú skvelé tepelno-izolačné vlastnosti,
 • dlhoročná životnosť,
 • zdravotná nezávadnosť – drevené stromčekové parkety nevylučujú zdraviu škodlivé látky, nepriťahujú roztoče ani prach (ideálne riešenie pre alergikov),
 • príjemné na dotyk (neelektrizujú) – ich povrch je prirodzené teplý a svoju príjemnú teplotu si udržiava počas celého roka,
 • skvelý tepelný izolátor,
 • prirodzená prievzdušnosť,
 • vynikajúca odolnosť a pevnosť,
 • schopnosť absorpcie vlhkosti (drevené stromčekové parkety regulujú mikroklímu v izbe),
 • možnosť pokládky aj na podlahové vykurovanie,
 • nenáročná oprava – v prípade vzniku škrabancov či iných nedokonalostí stačí stromčekové parkety prebrúsiť a naniesť na ne nový lak (kompletná renovácia taktiež nie je drahá a dobrá firma ju zvládne už za jeden deň),
 • zvyčajne prispievajú k zvýšeniu hodnoty bytu či rodinného domu (drevené stromčekové podlahy sú totiž atraktívny doplnok pre potenciálnych kupcov).

Zaujímavosťou je, že na tepelnú bilanciu ľudského tela vo väčšej miere vplýva práve teplota podlahy a stien než teplota vzduchu v miestnosti. Aj preto viacerí uprednostňujú drevené stromčekové parkety pred ostatnými typmi podláh.

Ako sa starať o stromčekové parkety?

Ako o každé iné parkety. Údržba je jednoduchá a rýchla. Zahŕňa štandardné vysávanie prachu a ostatných nečistôt. Následne stromčekové parkety môžete jemne pretrieť vlhkým mopom alebo handrou. Odporúčame zakúpiť vhodný čistiaci prostriedok určený na drevené podlahy, ktorý bežne dostať takmer v každej drogérii. Parkety nielenže ošetrí, ale dodá im krásny lesk. Pozor, stromčekové parkety by nemali byť dlhší čas vlhké alebo mokré.

Dobrá rada: aby si drevené stromčekové parkety čo najdlhšie udržali svoj vzhľad a neznehodnotili ste ich škrabancami, odporúčame používanie ochranných podložiek (na nohy nábytku, pod kancelársku stoličku, konferenčný stolík a pod.).

Okrem drevených schodísk ponúka naša firma Stillwood, s.r.o. aj široký sortiment ďalších drevených výrobkov, ktoré môžu vynikajúco doplniť váš interiér či exteriér. V našej ponuke nájdete dubové podlahy s vysokou odolnosťou a krásnou textúrou, drevené terasy, ktoré dodajú vášmu vonkajšiemu priestoru prirodzený vzhľad a komfort, drevené fasády, ktoré zabezpečia nielen estetický vzhľad, ale aj izoláciu a ochranu vašej budovy a drevené schodiská, ktoré vnesú do vášho domova prírodný šarm a trvanlivosť. Každý z našich produktov je vyrobený s dôrazom na kvalitu a detail, aby splnil aj tie najnáročnejšie požiadavky našich zákazníkov.

ikona - PRÍRODNÉ MATERIÁLY
Prírodné materiály
ikona - VYSOKÁ KVALITA V DOSTUPNÝCH CENÁCH
Vysoká kvalita v dostupných cenách​
Viacgeneračné podlahy​
ikona - individuálny prístup pri výbere podlahy a ich realizácie​
Individuálny prístup pri výbere podlahy a ich realizácie​
ikona - IMPORT A DISTRIBÚCIA
Import a distribúcia