Drevené schodisko

Kategórie produktov

Podkategórie

Produkty

Drevené schodisko obložené parketami je samostatnou kapitolou v oblasti dizajnu. Ak totiž máte parkety aj na podlahách, môžete takýmto zjednotiť celý interiér. Obložiť môžete iba nášľapné plochy alebo celé schodisko. Predpokladom je vyrovnaný podklad.

 

Drevené schodisko a jeho výhody

  • Drevené schodisko je dômyselnou kombináciou bezpečnosti, funkčnosti a štýlovej elegancie. Aj preto roky patrí k najobľúbenejším schodiskám. Majiteľov nehnuteľností najviac lákajú vlastnosti dreva ako materiálu (pevnosť, odolnosť, trvácnosť), ako aj originálna kresba dreva. Vďaka nej je každé drevené schodisko originálom.
  • Vzhľadom na tvarovú prispôsobiteľnosť je možná realizácia dreveného schodiska v rozličnom prevedení (zalomené, točité atď.), a to dokonca aj v atypických tvarov. Ak ho obložíte parketami, posilníte jeho stabilnú konštrukciu.
  • Drevené schodisko je príjemné na dotyk – chodenie naboso si budete užívať každým schodom.
  • Oceníte aj nenáročný spôsob opravy. Ak ste totiž drevené schodisko poškrabali alebo iným spôsobom došlo k jeho poškodeniu, dá sa rýchlo a jednoducho renovovať. Nemusíte sa obávať kompletnej výmeny schodiska.
  • Prirodzená protišmykovosť.

 

Kde umiestniť drevené schodisko?

Drevené schodisko vynikne v každom interiéri, avšak zvážili by sme jeho umiestnenie v miestnosti s veľkými teplotnými výkyvmi či vlhkosťou. Určite ho situujte v primeranej vzdialenosti od radiátorov, krbov či ostatných vykurovacích telies.

 

Ako si vybrať farbu drevného schodiska?

Pre celkové zladenie a harmonizáciu interiéru odporúčame farebné zladenie drevených prvkov v interiéri, t. j. drevené schodisko, dvere, parkety/podlahy aj nábytok. Samozrejme, nemusí ísť o jedinú drevinu.

 

Ako sa starať o drevené schodisko?

Údržba nie je náročná. Drevené schodisko stačí z času na čas povysávať alebo zmyť mopom/handrou, ktoré predtým ponoríte do vody doplnenej o primerané množstvo prípravku na drevené podlahy. Drevené schodisko nemusíte utierať dosucha. Každopádne, neodporúčame ho premáčať.

Záleží nám, aby bolo vaše drevené schodisko dokonalé. Preto sa môžete zakaždým spoľahnúť na naše odborné rady, praktické usmernenia a užitočné tipy zamerané na štruktúru povrchu podlahy, druh povrchovej úpravy a pod. Spolupracujeme s certifikovanými výrobcami.

Okrem drevených schodísk ponúka naša firma Stillwood, s.r.o. aj široký sortiment ďalších drevených výrobkov, ktoré môžu vynikajúco doplniť váš interiér či exteriér. V našej ponuke nájdete stromčekové parkety, ktoré sa vyznačujú jedinečným vzorom a eleganciou, dubové podlahy s vysokou odolnosťou a krásnou textúrou, drevené terasy, ktoré dodajú vášmu vonkajšiemu priestoru prirodzený vzhľad a komfort, drevené fasády, ktoré zabezpečia nielen estetický vzhľad, ale aj izoláciu a ochranu vašej budovy. Každý z našich produktov je vyrobený s dôrazom na kvalitu a detail, aby splnil aj tie najnáročnejšie požiadavky našich zákazníkov.

ikona - PRÍRODNÉ MATERIÁLY
Prírodné materiály
ikona - VYSOKÁ KVALITA V DOSTUPNÝCH CENÁCH
Vysoká kvalita v dostupných cenách​
Viacgeneračné podlahy​
ikona - individuálny prístup pri výbere podlahy a ich realizácie​
Individuálny prístup pri výbere podlahy a ich realizácie​
ikona - IMPORT A DISTRIBÚCIA
Import a distribúcia